لطفا تا بارگذاری کامل تصاویر منتظر بمانید

طراحی آپارتمان مسکونی نیلوفر ۲۲

معمولاً در تهران، به دلیل راحتی در ساخت و توجیه شرایط اقتصادی و بازار، آپارتمان‌ها دارای یک ساختار و معماری یکسان و ساده هستند. از همین رو، طراحی آپارتمان مسکونی نیلوفر ۲۲ در جهت مقابله و تغییر این ساختار و شیوه ساخت‌وساز به فرم‌های پیچیده‌تر، انجام‌شده است. با آرک دپارت همراه باشید.

نام: آپارتمان مسکونی نیلوفر ۲۲
معمار: استودیو صاحب
معمار مسئول: امیررضا صاحب، گل مریم شاکر
مکان: تهران، بلوار نلسون ماندلا، خیابان نیلوفر
تیم طراحی: پریا وحید فرهمندی، گل مریم نادریان
نوع کاربری: مسکونی
سال ساخت: ۲۰۱۷
مساحت زیربنا: ۲۲۰۰ مترمربع
وضعیت: ساخته‌شده
عکاس: محمدحسن اتفاق، علی دقیق

طراحی آپارتمان مسکونی نیلوفر ۲۲ در پنج طبقه انجام شده که دارای ۱۰ واحد مسکونی است. در طراحی این ساختمان، به دنبال ایجاد مفهوم تغییرات، توده ساختمانی از هم جدا شد و پس از تعریف مجدد، بانظم جدید و غیر قرینه، به‌صورت جعبه‌های جداگانه در کنار یکدیگر قرار گرفت. فرم مکعب‌ها، دو چهره متضاد و متفاوت به ساختمان بخشیدند. آن‌ها با چرخش ۹۰ درجه‌ای در امتداد محور عمود، دو گروه مجزا از قاب‌های مربعی شکل در کنار هم تشکیل داده‌اند.

بخش اول جعبه‌های مربعی هستند که نور و تهویه را فراهم می‌کنند و به‌صورت نمادهایی در نما اصلی می‌باشند و بخش دوم، مکعب‌های خام با سطح صلب‌اند که باکمی عقب‌نشینی فضاهای نیمه‌باز را به بالکن در نمای اصلی تبدیل می‌کنند.

در طراحی آپارتمان مسکونی نیلوفر ۲۲، تعریف مجدد جرم ساختمان به همراه یک ترفند ساده، از طریق قرار دادن نامنظم جعبه‌ها بر روی یکدیگر، سیستم‌های افقی و عمودی معمولی در نما را نقض کرده‌اند و ادراک بصری سطح مشترک در ساختمان را تغییر داده است؛ بنابراین در جهت پاسخگویی و مقابله با آن، با استفاده از راه‌حل‌های ساده‌ی معماری و ایده‌های جدید در جهت مقابله با سیستم سبک‌شناسی کسالت‌آور شهری تهران تلاشی جزئی شد.

جمع آوری اطلاعات| تحریریه آرک دپارت

منبع: archdaily

اگر در حوزه‌ی معماری و ساختمان فعالیت می‌کنید هم‌اکنون در آرک‌دپارت ثبت‌نام کنید، اطلاعات خود را ثبت و پروژه ها یا محصولات خود را بارگذاری کنید و کسب و کار خود را گسترش دهید.

بدون نظرات

نظری دارید ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

کلیه مطالب و حقوق وب سایت متعلق به آرک دپارت می باشد استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به وب سایت آرک دپارت مجاز می باشد

اطلاعات خود را وارد کنید

یا    

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account