لطفا تا بارگذاری کامل تصاویر منتظر بمانید

معرفی ۱۳ ویلا مدرن در ایران

در این بخش قصد داریم ۱۳ طرح فوق العاده از ویلا که در کشور ایران و در شهرهای مختلف طراحی و اجرا شده اند را به شما نمایش دهیم. با آرچ دپارت همراه باشید.

این پروژه در سال ۲۰۱۴ توسط دفتر معماری شار طراحی شده  و محل قرار گیری آن واقع در شهر جدید صدرا در نزدیکی شیراز می باشد. کارفرمای این پروژه خواستار ساخت یک ویلا با بودجه ی محدود برای گذراندن اوقات فراغت خود در تعطیلات آخر هفته بود. برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

ساختمان این باغ از سه ردیف دیوار در امتداد محور شرقی-غربی و چهار ردیف دیوار در امتداد  محور شمالی-جنوبی شکل گرفته است و از ترکیب عمودی و افقی این دیوارها،مکعب ها یی به وجود می آید و باعث شکل گرفتن فضاهای عمومی و خصوصی و فضای مابین آنها می شود. به طوری که چشم از هر طبقه به طبقه ی دیگر دید دارد و از میان این گشایش ها چشم اندازهایی از باغ، قاب گرفته می شود و همین ترکیب سازه و نمای ساختمان را شکل می دهد. برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

باغ های محمدشهرکرج، در قسمتی که ساختمان ما در آن قرار دارد تنها چند کوچه کوتاه با شهر فاصله دارد، فاصله ای که به سرعت در حال کم شدن است و ساخت و ساز های چند طبقه ی شهری – علی رغم منع قانونی – به سرعت در حال نفوذ به منطقه باغات هستند. از آنجایی که ویلای “امیر” نمی خواست شریک توسعه حریصانه ی ساخت و ساز های شهری باشد، تصمیم بر آن شد تابازسازی ساختمان به مانند وضع قبلی خود، کوتاه و کوچک باقی بماندبرای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

این پروژه درزمین به مساحت ۱۰۰۰متر ساخته شده است.  این پروژه واقع در شهرک زیتون در۱۰ کیلومتری شهر تاریخی اصفهان در ایران میباشد. شهرک زیتون، مجموعۀ مسکونی ویلایی کوچکی است که پلاکهای آن عمدتاً متعلق به پزشکان است و بافت ویلایی بسیار پرتراکمی دارد. در این پروژه سعی شده تا با طراحی فضاهای باز  به عنوان بستر اصلی شکل گیری رفتارهای جمعی  جاری کردن آن در ترازهای مختلف و سپس تعریف دسترسی ها و فضاهای ارتباطی به مانند حلقه های اتصالی و  فضاهای بازی پویا   بنا را به مانند درختی درآوریم که می توان از ان بالا رفت .برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

سایت پروژه در شهرکی با مناظر زیبای طبیعی و در همنشینی با درختان و آبراه ها و برکه ها واقع شده است که این پتانسیل مثبت ، طراحی را به سمت استفاده حداکثر از مناظر اطراف سوق می دهد و همینطور به دلیل عملکرد ویلایی این بنا ، استراتژی طراحی در برخورد با آن در مقایسه با طراحی یک واحد مسکونی با سکونت دائم تفاوت هایی خواهد داشت . .برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

این ویلای زیبا واقع در شهر هشت بهشت که در ۴۵ کیلومتری تهران قرار دارد واقع شده است و برای یک خانواده ی هشت نفره طراحی شده. دلایل به وجود آمدن همچین فرمی، نقشه برداری زمین و هم چنین دید به قله ی دماوند بوده است. هم چنین شیب ۱۰ درصد زمین منجر شد که سایت را به سه قسمت مختلف تقسیم کنیم.به طور کلی حجم این ساختمان ترکیبی از سه مکعب متفاوت می باشد:.برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

محل ساخت این پروژه در شمال تهران و در مجاورت رشته کوه های البرز می باشد. توپوگرافی زمین،محل بین کوه ها و هم چنین دشت های مسطح مشا، برای ما الهام بخش بود، برای ایجاد معلق بودن در طبیعت، ایجاد محلی برای تفریح و هم چنین به وجود آوردن دید گسترده بر تمام فضاها و طبیعت.برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

ویلای R01 یک پروژه خود کفا می باشد که به عنوان خانه ی دوم یک زن و شوهر پیر طراحی شده است. استفاده از فضاهای ساده اما جذاب، دید کامل به دریاچه، انطباق با سایت، استفاده از انرژی پاک از ویژگی های این پروژه هستند. اما سیاست اصلی طراحی این پروژه،انعطاف پذیری و سادگی طرح می باشد.برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

معماری ویلا کیانی به گونه ای می باشد که فضاهای بیرونی بسیار مهم تلقی می شود و در واقع فضاهای خارجی جزئی از فضاهای داخلی می باشد.معماران این پروژه مرز بین فضاهای داخلی و خارجی را از بین برده اند و نتیجه ی آن بوجود آمدن یک سری حفره ها و پروژه های حجمی می شود که تعریفی از یک چشم انداز دل پذیر  را تداعی می کند.برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

ویلا درویش آباد یک گفت و گوی فضایی بین معماری سنتی ایران و جنبه های معماری مدرن می باشد. در واقع این پروژه یک فضای معماری را از ترکیب اصول معماری مدرن با معماری سنتی بوجود آورده است. نمودار نشان می دهد که چگونه این ترکیب بندی در یک مسیر منسجم اتفاق افتاده و یک فضای جدید را به وجود آورده که دارای یک کیفیت نو و متفاوت می باشد.برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

ویلای برادر کوچکتر واقع در زمینی بود که از سمت ورودی زمینی تودلی به حساب می آمد و در گودی قرار داشت اما از سمت پشت به محوطه ای باز و گسترده  که قبلا رودخانه بود، مشرف بود. چالش این پروژه این بود که، در  عین حال که در گودی قرار گرفته، بتواند خود را نشان دهد و در بین مابقی پروژه ها گم نشود و شخصیت خود را داشته باشد و همچنین مانع اشراف همسایگانی که ارتفاع زیادی داشتند بر فضاهای خصوصی و حیاطش بشود.این عمل با ایجاد فرمی (V) شکل در پلان انجام شد به این صورت که حیاط مشرف به بستر رودخانه در میان یال های (V) قرار گرفت.برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

هدف اصلی که در طراحی ویلا آپ مورد نظر قرار گرفته، استفاده از فضاهای معلق در طبیعت می باشد. از همین رو فضاهای اصلی به صورت کنسول و دارای یک فرم معلق می باشد. در ضلع جنوبی این ویلا یک کنسول ۸ متری که به مثابه پرواز معماری در طبیعت می باشد قرار گرفته که فضای نشیمن و اتاق های اصلی در این قسمت حضور دارند و به نوعی این فضاها را بدون واسطه به طبیعت متصل نموده است. معماری و سادگی احجام به کار رفته در این پروژه، تواضع در مقابل طبیعت پیچیده اطراف را تقویت می کند.برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.

ویلای خانواده کردان در یک باغ به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و با زیر بنای ۸۵۰ متر مربع و در مجاورت رودخانه در کوهپایه های کردان ساخته شده است.

در این پروژه برخی از نکات ویژه بر اساس خواسته های مشتری و شرایط کلی  از ابتدا به عنوان مبنا در نظر گرفته شده است این نکات عبارتند از:

۱-ساخت یک ویلای تابستانه برای خانواده با تمامی امکانات برای اوقات فراغت

۲-ایجاد یک حجم مدرن با استفاده از مصالح سنتی

۳-به وجود آوردن مناظر طبیعی

برای مشاهده اطلاعات ویلا کلیک کنید.


دوستان عزیز از غرفه های مجازی محصولات ساختمانی وب سایت آرچ دپارت دیدن کنید و به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مشاهده کلیک کنید.


منبع و جمع آوری اطلاعات ، تحریریه آرچ دپارت

بدون نظرات

نظری دارید ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

کلیه مطالب و حقوق وب سایت متعلق به آرک دپارت می باشد استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به وب سایت آرک دپارت مجاز می باشد

اطلاعات خود را وارد کنید

یا    

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account