لطفا تا بارگذاری کامل تصاویر منتظر بمانید

۹ متریال مدرن که دیوار حیاط شما را جذاب‌تر می‌کند

ایجاد حریم برای فضای بیرونی و خانه علاوه بر مرزبندی، همیشه یکی از دغدغه‌های ایرانی‌ها برای حفظ حریم خصوصی بوده است. گاهی با طراحی دیوار حیاط فضای شما شکوفاتر، بهتر و نقطه عطفی برای خانه شما می‌شود. امروزه تنوع متریال‌ها برای طراحی این بخش از خانه نسبت به گذشته کمی متنوع‌تر شده و گاهاً شاهد استفاده از بعضی متریال‌ها خاص جهت ایجاد مرز و حصار هستیم. با آرک‌دپارت همراه باشید.

۱- تخته سیمانی: تخته سیمانی از سیمان، الیاف‌های پلاستیکی و شیشه ساخته می‌شود. مقاومت این تخته‌ها معمولاً بالا و به‌صورت یکپارچه می‌باشد. همچنین جهت زیباتر و بهتر شدن جلوه این جداره‌ها می‌توان از رنگ‌هایی بر روی آن‌ها استفاده کرد.

۲- بتن: دیوار بتنی یک احساس صنعتی به دیوار حیاط شما خواهد بخشید. همچنین این متریال در کنار کف سازی مدرن چوبی و شاخ و برگ گیاهان احساس سردی و بی‌روحی این فضا را می‌کاهد.

۳- فولاد زنگ‌زده: فولاد زنگ‌زده به‌عنوان یک متریال مدرن برای طراحی جداره و نما شناخته می‌شود. این متریال می‌تواند یک حصار زیبا برای جداره و دیوار خانه شما باشد. همچنین جهت چشمگیر کردن دیوار، می‌توان این متریال را با مصالح دیگر ترکیب کرد.

۴- ورق کرکره‌ای فلزی: هرچند که این متریال برای ایجاد دیوار حیاط زیبا نیست اما دارای مقاومت خاصی است. ورق کرکره‌ای فلزی به‌عنوان متریال پس‌زمینه دیوار ایده خوبی می‌تواند باشد اما درصورتی‌که شما از مصالح دیگر، مجسمه‌ها و حتی گیاهان سبز و گل برای تزیین آن استفاده کنید.

۵- پانل‌های شیشه‌ای مات: استفاده از این متریال شیک، علاوه بر حفظ حریم خصوصی و عبور نور از خود، زیبایی خاصی را به محیط اطراف خود می‌دهد. برای استفاده از این متریال بهتر است که از قاب‌های فلزی به‌عنوان فریم‌های نگه‌دارنده استفاده کرد.

۶- نرده‌های فلزی: یکی دیگر از راه‌های ایجاد یک دیوار مدرن، استفاده از نرده‌های فلزی می‌باشد. ولی این دیواره به‌تنهایی حریم خصوصی داخل خانه را حفظ نخواهد کرد. پیشنهاد ما به شما برای استفاده از این متریال به‌عنوان دیوار حیاط، استفاده از گیاهان سبز و علف‌های زینتی در کنار آن است که جلوه‌ای خاص را به حیاط خواهد بخشید.


۷- میلگرد: این‌یک پیشنهاد برای ایجاد یک مرز بین خانه و خیابان بدون موانع نمایشی است که جلوه‌ای خاص دارد.

۸- سبد سنگ: این‌یک حصار مدرن برای دیوار حیاط خانه خواهد بود. شما با استفاده از این متریال و سبد سنگ، علاوه بر دیوار، می‌توانید به‌عنوان یک فضای باغچه از آن استفاده کنید. همچنین در این مدل می‌توانید به‌جای سنگ، از چوب، بتن و مصالح دیگر استفاده کنید.

۹-نرده‌های چوبی: این‌یک دیواره شیک و مدرن است که تخته‌ها به‌صورت عمودی توسط عناصر افقی نگه‌داشته شده‌اند و علاوه بر ایجاد دیواره‌ای برای حفظ حریم خصوصی، نور را به شکلی خاص از خود عبور می‌دهد.


جمع آوری اطلاعات:تحریریه آرک دپارت

بدون نظرات

نظری دارید ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

کلیه مطالب و حقوق وب سایت متعلق به آرک دپارت می باشد استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به وب سایت آرک دپارت مجاز می باشد

اطلاعات خود را وارد کنید

یا    

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account