لطفا تا بارگذاری کامل تصاویر منتظر بمانید

طراحی پلان خانه دوبلکس ; معرفی یک نمونه موردی موفق

طراحی پلان و نقشه ی هر خانه اولین و مهمترین بخش و قسمت آن می باشد که بیشتر موارد از قبیل تقسیم فضاها در این مرحله صورت می پذیرد. در این میان اهمیت طراحی پلان در خانه های دوبلکس اهمیت بیشتری پیدا می کند. زیرا علاوه بر رعایت و جانمایی فضاها در یک طبقه باید انسجام آنها را از طریق یک راه ارتباطی با طبقه ی فوقانی و یا بلعکس رعایت کنیم. در این بخش قصد داریم یک نمونه موفق از طراحی پلان خانه دوبلکس را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

این خانه واقع در طبقه ی ۳۲ یک آپارتمان که دارای پنجره ها و نورگیری لبند و زیاد است، می باشد و شامل فضاهایی از قبیل اتاق نشیمن، آشپزخانه، ۲ اتاق خواب و یک اتاق کار می باشد.

پس از ورود به خانه با اولین چیزی که مواجهه می شویم یک پله ی سفید و شکیل می باشد که در سمت چپ آن اتاق نشیمن واقع شده، این پله علاوه بر جنبه ی ارتباطی به عنوان یک دکور زیبا در نشیمن نقش ایفا می کند. فاصله ی این پله تا دیوار سمت راست حدود یک متر می باشد و برای اینکه این فضا به یک فضای پرت تبدیل نشود، یک کتابخانه در دیوار تعبیه شده است.
اگر قصد دارید از این طرح و مدل لمینت در طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید می توانید به شرکت رویا طرح داخلی مراجعه فرمایید.

نام لمینت:الیت پلاس                                                                                     کد طرح:۴۹۲۷

تماس:۲۵۹۹۱-۰۲۱                                                                                          مشاهده ی طرح های بیشتر

طراح، اتاق نشیمن را به صورت یک فضای باز طراحی کرده و تنها از طریق چیدمان مبلمان یک فضا را برای مشاهده تلوزیون و یک فضا را برای یک دورهمی کوچک ایجاد کرده است.

در امتداد پله و پس از اتاق نشیمن یک آشپزخانه باز طراحی شده که بیشتر فضای آن در زیر طبقه ی فوقانی قرار گرفته است. یک فضای نهارخوری تقریبا در قسمت جلوی آشپزخانه و سمت چپ(از طرف آشپزخانه) در نظر گرفته شده و درب کنار نهارخوری شما را به سرویس و حمام، اتاق مهمان و یک اتاق کار هدایت می کند.

نیم طبقه ی این خانه که راه دسترسی آن از طریق پله می باشد به صورت یک اتاق بسیار بزرگ برای والدین طراحی شده است. در این اتاق یک  وان با جداکننده ی شیشه ای قرار دارد و دسترسی سرویس بهداشتی و حمام از این فضا می باشد. هم چنین در انتهای اتاق یک سالن ورزشی کوچک قرار گرفته  که از طریق پارتیشن از اتاق خواب جدا شده است.

طراحی داخلی این خانه ترکیبی از رنگ سفید و خاکستری(سیمان) می باشد و از لمینت های چوبی طرح دار در کف آن استفاده شده است.
جمع آوری اطلاعات|تحریریه آرک دپارت
بدون نظرات

نظری دارید ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

کلیه مطالب و حقوق وب سایت متعلق به آرک دپارت می باشد استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به وب سایت آرک دپارت مجاز می باشد

اطلاعات خود را وارد کنید

یا    

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account